Restaurace
E-shop
s nábytkem
E-shop
s vínem

Bononia Estate

Bononia Estate

Bononia Estate

Historie vinařství Bononia Estate je jako cesta staletími, která začíná již v dobách římské říše. Na konci 19. století byl na místě, kde se dnes nachází sídlo vinařství Bononia Estate, založen jeden z prvních pivovarů, ale během období změn upadl v zapomnění.

Mám zájem o tuto značku
vstoupit do E-shopu

Historie

Historie vinařství Bononia Estate je jako cesta staletími, která začíná již v dobách římské říše.

Na konci 19. století byl na místě, kde se dnes nachází sídlo vinařství Bononia Estate, založen jeden z prvních pivovarů, ale během období změn upadl v zapomnění. V roce 2013, v dobách modernizace Bulharska, se začalo místo oživovat, tentokrát jako vinařství využívající moderní technologie integrované rodinou lidí, kteří jsou zapálení pro svou zemi a odhodláni zde začít rozvíjet své podnikání. Lidé, kteří jsou zamilovaní do letectví a pevně věří, že člověk musí osvobodit svého ducha, aby si splnil své sny.

Naše mladá a rychle se rozvíjející firma byla pojmenována po starověké římské pevnosti, která se nachází v údolí u Dunaje v Bononii (dnešní Vidin). V průběhu staletí nejprve Bononia statečně hlídala provincii Horní Mizia a poté, co byla přeměněna na pevnost Baba Vida, hrdě strážila severozápadní hranici jednoho z nejstarších států v Evropě, které si dodnes zachovalo své jméno, Bulharsko. Tato balkánská země je známá jako domov nejdelšího pohoří v regionu – Velký Balkán (Stará Planina nebo česky Staré hory), které dalo jméno celému poloostrovu, a je také známé jako jedno z prvních míst na celém kontinentu, kde se začaly pěstovat hrozny pro vinařství.

1895
V roce 1895 maďar Victor Olinger, okouzlený přírodními krásami lokality a mírnými vodami Dunaje, založil ve vesnici Koshava jeden z nejstarších bulhraských pivovarů, který byl později přeměněn na vinařství. Majestátní budova se zachovalými podzemními chodbami stojí na břehu řeky Dunaje, kde se rozprostírá v nejostřejší zatáčce řeky, asi 15 km od nejstaršího bulharského hlavního města se staletou historií, Vidin.

1989
Po roce 1989 se zdálo, že tato část země upadá v zapomnění. To trvalo až do roku 2010, kdy se rodina Yotov, fascinována ekologickými aspekty místa, rozhodla přispět k obnově vinařského průmyslu v regionu a vybudovat uzavřený výrobní vinařský byznys.

2013
Prvních 400 dekarů (dekar je měrná jednotka užívaná v Buharsku, přičemž 1 decare = 1000 metrů čtverečních) bylo osázeno mladými révy v roce 2013. V současné době se vinice rozprostírají na více jak 1300 dekarů. Majitelé plánují rozšířit plochu vinic na 1500 dekar pomocí prořezávacího systému Dr. Guyot a pěstují ze všechny odrůdy jako je Sauvignon Blanc, Chardonnay, Traminer, Viognier, Riesling, Muscat Ottonel, Pinot Noir, Pinot Gris, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon, Syrah a tradiční místní odrůda Gamza. Mladé révy byly pečlivě vybírány z Itálie a Francie, aby splňovali mezinárodní požadavky spotřebitelů.

2016
V roce 2016 představila společnost Bononia Estate svá první vína – Istar, Oh La la, Gomotartzi a Bononia Estate Reserve.

2020
Dostavba sklepa v obci Koshava bude dokončena v roce 2020 a bude zahrnovat butikový hotel, restauraci, SPA zónu, různé degustační místnosti, konferenční a společenský sál, bazén a další. Dokončení tohoto projektu umožní zavedení koncepce výroby s uzavřeným cyklem, která zaručí stoprocentní kontrolu kvality vinic a vína vyrobeného ve vinařství, aby byla zajištěna nejlepší hodnota za peníze u každého výrobku.

Ocenění:

Decanter World Wine Awards 2020:        

              BONONIA ESTATE Gamza 2018   Bronze Medal

              Gomotartzi Gamza 2019              included in Decanter’s Wines of the Year 2020 selection. We eagerly await the results.

                           

Mundus Vini 2020:          

             GOMOTARTZI Gamza 2019          Silver Medal

             ISTAR Chardonnay 2017               Silver Medal

                           

International Wine & Spirit Competition 2020:    

             GOMOTARTZI Gamzа 2019          Silver Medal

             BONONIA ESTATE Gamza 2018   Bronze Medal

                           

Balkans International Wine Competition 2020:    

             BONONIA ESTATE Gamza 2018   Gold Medal

             ISTAR Cabernet Franc 2018          Gold Medal

             ISTAR Sauvignon Blanc 2019        Gold Medal

             GOMOTARTZI Gamza 2019          Silver Medal

             GOMOTARTZI Sauvignon Blanc 2019   Silver Medal

             GOMOTARTZI Chardonnay 2018 Bronze Medal


Navštivte nás
Navštivte nás
Navštivte nás